İptal ve İade Koşulları

H. CAYMA HAKKI


Madde 21 : ALICI, sözleşme konusu ürün veya ürünleri hiçbir hukuki sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin, teslim aldığı veya gösterdiği adresteki kişilere/kuruluşlara tesliminden itibaren 14 ( ondört ) gün içerisinde cayma hakkına sahiptir.


Madde 22 : Cayma hakkının kullanılması için 14 ( ondört ) günlük süre içerisinde SATICI’ya FAKS veya EPOSTA aracılığı ile bildirimde bulunulması, siparişi söz konusu ürünün veya ürünlerin kullanılmamış ve ambalajlarının açılmamış olması şarttır.


Madde 23 : İade edilecek ürünlerin kutusunun ve ambalajının açılmamış ve kullanılmamış olarak teslim edilmesi gerekmektedir. Ayrıca ürün paketi satın alınması halinde, ürün paketinin de kutusunun ve ambalajının, açılmamış ve kullanılmamış olarak teslim edilmesi gerekmektedir. Ürün paketlerinin bir bütün olarak satışa sunulması sebebiyle ALICI, pakette yer alan ürünlerden kullanmamış olduklarını iade edemez.


Madde 24 : Ürün SATICI’ya iade edilirken, ürünün teslimi sırasında ALICI’ya ibraz edilmiş olan orijinal faturanın da aide edilmesi gerekmektedir. ( muhasebe kayıtlarında tutarlılığı sağlamak amacıyla ). Ürünle beraber iade edilecek faturanın üzerine de “iade faturasıdır” ibrazı yazılıp ALICI tarafından imzalanması şarttır.


Madde 25 : Gerekli belgeler ile iade edilen ürün / ürünlerin SATICI’ya ulaşmasını takip eden 10 ( on ) iş günü içerisinde bedeli ALICI’ya ödediği şekilde iade edilir. ALICI’nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkansızlaşırsa ALICI, kusuru oranında SATICI’nın zararlarını tanzim etmekle yükümlüdür.


Madde 26 : Söz konusu ürünün çabuk bozulabilecek bir ürün olması durumunda ( üretim tarihi ve son kullanma tarihi arasındaki süre kısa olan ) Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nde yer alan 15. Maddenin 1. Fıkrasının c) bendine göre iadesi mümkün değildir.

Güvenli ve kolay alışveriş

Adres

Megs gıda sanayi tic Ltd Şti

Üretim Yeri: Menderes / İzmir

Bir sorunuz mu var? Bizimle WhatsApp ve mail yoluyla iletişime geçebilirsiniz.

Alışveriş Sepeti kapat